България получи покана в Клуба на богатите. През нощта срещу сряда ОИСР

...
България получи покана в Клуба на богатите. През нощта срещу сряда ОИСР
Коментари Харесай

Поканиха ни в Клуба на богатите

България получи покана в " Клуба на богатите ". 

През нощта против сряда ОИСР разгласи, че отваря диалозите за присъединяване с 6-те кандидат-членки - Аржентина, Бразилия, България, Хърватия, Перу и Румъния. За пръв път България публично изяви предпочитание за участие в интернационалната организация през 2007 година, а добър сигнал бе получен по време на годишната среща на Съвета на Организацията за икономическо сътрудничество и раз в Париж през есента на 2021 година

В момента в организацията членуват 38 страни, които са предимно страни с високи приходи, доста висок показател на човешко развиване и се смятат за развити страни, съобщи Медиапул.

Поканата към България идва след години договаряния и дипломатически старания. Това бе измежду главните външнополитически цели на страната през последните години, а предишното постоянно държавно управление финансира даже специфичен проект за задачата. Организацията за икономическо сътрудничество и раз акцентира, че кандидатурите на 6-те страни са деликатно проучени и е оценен техният прогрес в последните години.

Оттук нататък всяка от страните би трябвало да препотвърди желанието си за участие, както и готовността си да се придържа към полезностите на организацията за независимост, народна власт, господство на закона, протекция на правата на индивида, както и към отворена, конкурентоспособна транспарантна пазарна стопанска система.

Генералният секретар на Организацията за икономическо сътрудничество и раз Матиас Корман разяснява, че държавите-кандидатки могат да употребяват процеса за осъществяването на спомагателни промени за положителното на техните нации.

Добрата вест за България в обществените мрежи коментира служебният вицепремиер Атанас Пеканов, който съобщи, че е извънредно благополучен от поканата. 

Оттук нататък следва България да отговори на поканата на Организацията за икономическо сътрудничество и раз и по-късно да бъде направена и призната от Съвета на организацията самостоятелна пътна карта, която ще обясни изискванията и периодите в предприсъединителния развой. Той ще включва задълбочена оценка от към 20 механически комитета, които би трябвало да изяснят дали държавите-кандидатски съблюдават стандартите, политиките и практиките на Организацията за икономическо сътрудничество и раз.

Ще има потребност от редица законодателни промени и промени, изключително в областта на търговията и вложенията, държавното ръководство, битката с корупцията, ефикасната отбрана на околната среда и дейностите против климатичните промени.

Няма краен период за довеждане докрай на преговорния развой. Резултатът и графикът за това ще зависят от съответната страна и нейната дарба да отговори на стандартите на Организацията за икономическо сътрудничество и раз.

След като техническите комитети създадат прегледите си, крайното решение за приемане на страната в Организацията за икономическо сътрудничество и раз би трябвало да бъде взето с единогласие на всички страни членки в Съвета на Организацията за икономическо сътрудничество и раз.
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР